?

ARTİSTİK KUAFÖRLER DERNEĞİ
 
Tarihçe  |  Hedefimiz  |  Başkanlar   |  Yönetim  |  Üyelik Bİldirgesi  | Etkinlikler İletişim


 
Tarihçe
 

İstanbul Artistik Kuaförler Derneği’nin kuruluş temelleri 1978 yılında ilk kurucu başkan Muzaffer Çapkın’ın salonunda bir kulüp olarak atılmıştır. 2.Başkan olarak Oktay Erkal ilk kuruluş yıllarında destek sağlamış ve Muzaffer Çapkın’ın yerine  22 Ağustos 1984’te yapılan ilk Genel Kurul’da bayrak Erdem Kıramer tarafından teslim alınmıştır.

Ardından Baykan Savaş’ın başkanlık dönemi başlamış ve o dönemde dernek için yer arayışına gidilmiştir. Baykan Savaş ve yönetimdeki Burhan Şafaklı, Hüseyin Yaprak, Niyazi Kasabalı, Süleyman Atalay,Turan Severdim, Yaşar Coka başta olmak üzere tüm üyelerin katkılarıyla Beyoğlu-Galatasaray bölgesinde dernek için bir daire satın alınmıştır.

Baykan Savaş’ın ardından göreve gelen Salih Pehlivan başkanlığındaki yönetim ile 1998-2002 yılları HCF Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Yaprakgül, Başkan Yardımcısı Metin Bahçecik, Sayman Osman Özer ile Genel Sekreter Yunus Yurga’nın  katkılarıyla Galatasaray’daki daire satılarak 1.Levent’te bulunan şimdiki 2 katlı dernek binasına geçilerek faaliyetlere devam edilmiştir.

2009 yılında dernek binası modernize edilerek, 2010 Yılında yapılan tüzük değişikliği ile derneğin ismi Artistik Kuaförler Derneği olarak değiştirilmiş, üyelik bildirgesi oluşturularak tüm Türkiye’den üye kabulüne başlanmıştır.